Naujausia knyga
Išnykusių šalių žemėlapis. Neįtikėtinos istorijos apie šalis, kurių neberasime šiandienos žemėlapiuose
2021 07 20Nekrologas valstybėms, kurių nebėra. Taip apie knygą „Išnykusių šalių žemėlapis. Neįtikėtinos istorijos apie šalis, kurių neberasime šiandienos žemėlapiuose“ sako pats britų autorius Gideon Defoe. Tiesa, nekrologuose įprasta visus blogus dalykus apie mirusįjį nutylėti, tačiau rašytojas teigia, kad toks uždavinys jam pasirodė gerokai per sudėtingas.
Knygoje laukia smagios istorijos apie įvairių šalių įkūrimą bei išnykimą iš pasaulio žemėlapio. Tokių respublikų ir karalysčių istorijoje būta gerokai daugiau, nei sutilpo į knygą. Autorius, galvodamas, ką vertą įtraukti į istorijų rinktinę, rėmėsi faktoriais, kiek tai įdomu ir kiek tai juokinga.
Faktų faktelių gausu. Apie pavojingiausias vietas žemėje, istorines aplinkybes ir keistus žmones. Gideon Defoe rašo apie avantiūristus, rasistus, intrigantus, bepročius, melagius, kvailius ir pataikūnus, kurie vienaip arba kitaip turėjo įtakos šalių išnykimui.
Visos knygos „Išnykusių šalių žemėlapis“ istorijos suskirstytos į kelias grupes. Pirmoji – avantiūristai ir ekscentrikai. Antroji – nesusipratimai ir pseudovalstybės. Trečioji – melai ir pradingusios karalystės bei galiausiai marionetės ir politiniai pastumdėliai.
Mokslo populiarinimo leidinyje aprašyta penkiasdešimt šalių. Dalį jų tikrai girdėjote, pavyzdžiui, daugelis žino Italijos socialistinę respubliką ar Vokietijos Demokratinę Respubliką. Kitos bus negirdėtos, o tokie pavadinimai kaip Butelio kakliuko laisvoji valstybė sukels šypseną. Lietuvos skaitytojams bus įdomu sužinoti apie Perlojos respubliką.
Taigi, smalsu kaip minimos šalys išnyko? Vienas iš žemėlapių ištrynė smurtas, kitos buvo per juokingos ilgai egzistuoti, trečios sunyko taip ir nepastebėtos. Kažkur „praėjo Napoleonas“, kažkas buvo per godus. „Išnykusių šalių žemėlapis“ – ironišku stiliumi parašytas nekrologas, kuriame daugiau juoko nei liūdesio.
Gideon Defoe (g. 1975 m.) – britų rašytojas, kuris teigia, kad tikrai neplanavo kurti knygų. Tačiau Oksforde studijuodamas archeologiją ir antropologiją jis susidūrė su moterimi. Jie įsišnekėjo ir norėdamas padaryti įspūdį Gideon Defoe pasakė, kad rašo knygą. Jo pašnekovė paprašė parodyti ir taip vaikinas susivokė, kad iš tiesų rašo. Jo pirmasis rankraštis keliavo per draugų rankas, kol galiausiai atsidūrė pas literatūros agentą. Taip ir prasidėjo...
Norite praplėsti istorines žinias, tačiau netraukia rimti veikalai? Trumpas aprašymas žada, kad knyga „Išnykusių šalių žemėlapis“ neleis nuobodžiauti. Siūlome įsigyti internetu ir pasiruošti gerai humoro dozei. Pirkti online rasite ir daugiau mokslo populiarinimo žanro knygų bei kitų leidinių su įvairiais siužetais ar veikėjų nuotykiais. Jas rinktis padės santraukos su aprašymais, ištraukomis, puslapių skaičiumi ir net skaitytojų atsiliepimais ar apžvalgomis.